← Back to Announcements
AHGAZShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

AHLATCI DOĞAL GAZ DAĞITIM ENERJİ VE YATIRIM A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1663248

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 826.937.500,92 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: 2.000.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency65%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon2.000.000.000
Geri Alımın Maliyeti826.937.500,92 TL
Geri Alınan Payların Sermayeye Oranı1,128 %
Geri Alınan Toplam Pay Miktarı29.346.813 TL
En Düşük İşlem Fiyatı21.33 TL
Ödenmiş Azami Bedel41 TL
Ödenmiş Ortalama Bedel28,178 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

Session Context

After Close

Baseline Price (-5m)

41.14

Actual Reaction

Positive
WindowPriceReturn
+5m41.12-0.0%
+15m41.561.0%
+30m42.062.2%
+60m42.202.6%
Same day41.10-0.1%
+1D39.00-5.2%
+2D40.98-0.4%

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1663248

Original Link

Özet Bilgi
Geri Alım Sürecinin Tamamlanması Hk.
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
AHLATCI DOĞAL GAZ DAĞITIM ENERJİ VE YATIRIM A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
AHLATCI DOĞAL GAZ DAĞITIM ENERJİ VE YATIRIM A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Diğer
Söz Konusu Geri Alımın Amacı
Pay fiyatının Şirketimiz faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması sebebiyle, pay sahiplerini korumak, pay fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlamak.
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
23.01.2026
Geri Alıma Konu Pay Miktarı (Nominal TL)
80.000.000
Ödenecek Azami Tutar (TL)
2.000.000.000

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001910.02.2026875.0020,0336525,943-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001911.02.20265.318.3510,2045524,79-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001912.02.20262.931.4200,1127525,305-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001913.02.20261.650.0000,0634625,019-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001916.02.2026300.0000,0115425,059-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001918.02.2026463.3180,0178225,332-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001920.02.2026327.1020,0125825,427-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001923.02.2026200.0000,0076925,55-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001924.02.202650.0000,0019224,81-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001925.02.2026100.0000,0038524,02-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001927.02.2026831.6010,0319824,588-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001903.03.202610.4890,000423,68-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001904.03.202681.0730,0031223,563-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001905.03.202650.0000,0019223,75-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001910.03.202675.0000,0028823,8-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001911.03.202650.0000,0019223,482-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001925.03.202675.0000,0028822,247-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001927.03.202650.0000,0019221,33-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001908.04.2026190.0000,0073122,922-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001909.04.2026400.0000,0153822,938-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001910.04.2026605.0860,0232723,41-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001913.04.2026350.0000,0134623,101-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001914.04.2026252.2860,009723,644-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001915.04.2026239.1410,009223,925-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001916.04.2026202.7210,007824,904-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001917.04.2026512.9160,0197325,295-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001921.04.2026300.0000,0115426,68-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001922.04.2026200.0000,0076927,12-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001924.04.2026170.0000,0065427,15-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001927.04.2026200.0000,0076927,93-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001928.04.2026581.2920,0223627,028-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001929.04.2026575.5010,0221327,199-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001930.04.2026175.8560,0067627,414-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001904.05.2026227.2910,0087426,988-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001906.05.2026200.0000,0076928,36-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001908.05.2026200.0000,0076927,99-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001912.05.2026250.0000,0096231,58-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001913.05.2026174.0570,0066931,125-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001914.05.2026215.0000,0082731,079-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001918.05.2026800.0000,0307730,385-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001920.05.2026126.5190,0048731,277-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001921.05.2026360.0000,0138531,359-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001922.05.2026132.9130,0051130,934-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001925.05.2026115.0000,0044231,747-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001926.05.202655.0000,0021232,7-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001901.06.2026320.0000,0123132,784-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001902.06.2026270.0000,0103832,258-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001903.06.2026240.0000,0092331,869-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001904.06.2026105.0000,0040431,74-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001905.06.2026200.0000,0076931,09-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001908.06.2026100.0000,0038531,62-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001909.06.2026317.3360,0122131,744-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001910.06.2026270.7250,0104131,164-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001911.06.2026125.0000,0048131,54-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001915.06.202670.0000,0026933,14-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001925.06.202630.0000,0011536,821-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001902.07.202690.0000,0034636,45-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001903.07.2026345.0000,0132736,087-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001906.07.2026171.3990,0065934,857-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001907.07.2026105.0000,0040434,182-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001908.07.202641.7480,0016134,7-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001913.07.202653.9990,0020837,523-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001914.07.202650.0000,0019237,06-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001916.07.202665.0000,002536,628-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001922.07.202665.0000,002535,655-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001928.07.2026110.0000,0042334,597-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001931.07.202690.0000,0034633,16-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001903.08.202680.0000,0030832,65-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001904.08.2026160.0000,0061532,4-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001905.08.2026227.4630,0087531,9-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001906.08.2026416.7410,0160332,391-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001907.08.202610.0000,0003832,06-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001910.08.2026245.0000,0094232,756-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001911.08.2026110.0000,0042331,698-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001912.08.202630.5600,0011832,071-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001914.08.2026835.1130,0321233,923-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001917.08.2026110.0000,0042333,312-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001918.08.2026300.0000,0115432,703-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001924.08.2026368.5320,0141733,034-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001925.08.2026100.4290,0038634,967-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001928.08.202664.5130,0024837,96-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001931.08.2026200.0000,0076937,95-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001907.09.2026375.0000,0144238,938-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001908.09.2026415.0000,0159638,711-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001909.09.2026389.2750,0149738,35-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001910.09.202630.9020,0011939,197-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001911.09.202611.5670,0004440,48-
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA0001915.09.2026382.5760,0147140,74-

Geri Alım İşleminin Tamamlanması

İşleme Konu PayGeri Alınan Paylar İçin Ödenmiş Olan Azami Bedel (TL/Adet)Geri Alınan Paylar İçin Ödenmiş Ortalama Bedel (TL/Adet)Geri Alımın Maliyeti (TL)Geri Alım Sürecinde Kullanılan KaynakGeri Alınan Toplam Pay Miktarı (Nominal TL)Geri Alınan Payların Sermayeye Oranı (%)
B Grubu, AHGAZ, TREAHLA000194128,178826.937.500,92İç kaynaklar29.346.8131,128

Ek Açıklamalar

Yönetim Kurulumuzun 23.01.2026 tarihli kararı ile başlatılan pay geri alımı programının Yönetim Kurulumuzun 15.09.2026 (bugün) tarihli toplantısında sonlandırılmasına karar verilmiştir.Pay geri alım programı çerçevesinde geri alınan paylar için ödenen azami bedel pay başına 41.00 TL; ortalama bedel ise pay başına 28,178 TL olarak gerçekleşmiştir. Söz konusu geri alım programı kapsamında geri alınan toplam pay sayısı 29.346.813 adet olup; geri alınan payların sermayeye oranı %1,128 olarak gerçekleşmiştir. Geri alım programı kapsamında söz konusu paylar için şirket kaynaklarından karşılanan fon miktarı ise 826.937.500,92 TL'dir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Source and accountability

Filed by
AHLATCI DOĞAL GAZ DAĞITIM ENERJİ VE YATIRIM A.Ş. (AHGAZ – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert