← Back to Announcements
BALATShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

BALATACILAR BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1665608

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 207.649 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: azami 230.000 (nominal, program üst sınırı) / 15.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency62%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon15.000.000
Program Azami Nominal Tutar230.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)207.649 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)1,4962 %
En Düşük İşlem Fiyatı65.9 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı76.0 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

No measurable market price could be found for this disclosure

The market reaction could not be measured for this disclosure.

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1665608

Original Link

Özet Bilgi
18.09.2026 Tarihli Pay Geri Alımı Hakkında
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
BALATACILAR BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
BALATACILAR BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Geri Alım Programı Çerçevesinde
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
02.07.2026
Varsa Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre
Azami 6 Ay
Geri Alıma Konu Azami Pay Miktarı (Nominal TL)
230.000
Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı (TL)
15.000.000

Geri Alım Yapılması Planlanan Dönem

İşleme Konu PayBaşlangıç TarihiBitiş TarihiNominal Tutar (TL)Sermayeye Oranı (%)
BALAT, TREBLTA0001203.07.202603.01.2027230.0001,65724

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Program Çerçevesinde Daha Önce Geri Alınan Payların Nominal Tutarı (TL)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
BALAT, TREBLTA0001210.07.20262.1730,0156669,80-
BALAT, TREBLTA0001213.07.20266.5760,04738762.173-
BALAT, TREBLTA0001216.07.20263.0000,02162768.749-
BALAT, TREBLTA0001221.07.20264.0000,0288272,711.749-
BALAT, TREBLTA0001222.07.20262.0000,0144172,715.749-
BALAT, TREBLTA0001222.07.20262.7040,019487017.749-
BALAT, TREBLTA0001227.07.20269.0850,0654672,520.453-
BALAT, TREBLTA0001229.07.20262.0000,014417129.538-
BALAT, TREBLTA0001230.07.20269500,006857031.538-
BALAT, TREBLTA0001231.07.20261.5760,011367132.488-
BALAT, TREBLTA0001231.07.20268.1900,059017034.064-
BALAT, TREBLTA0001203.08.20261.0000,0072171,4542.254-
BALAT, TREBLTA0001203.08.20264.5000,032427143.254-
BALAT, TREBLTA0001203.08.202619.0000,13697047.754-
BALAT, TREBLTA0001210.08.20266.0000,0432371,366.754-
BALAT, TREBLTA0001211.08.20268.0000,0576468,672.754-
BALAT, TREBLTA0001211.08.20262.2250,016037080.754-
BALAT, TREBLTA0001212.08.20262.0060,014457082.979-
BALAT, TREBLTA0001218.08.20262200,0015970,584.985-
BALAT, TREBLTA0001221.08.202611.7500,084667185.205-
BALAT, TREBLTA0001224.08.20263.3110,023867096.955-
BALAT, TREBLTA0001224.08.20261.1890,0085770,5100.266-
BALAT, TREBLTA0001225.08.20263.0000,0216268101.455-
BALAT, TREBLTA0001225.08.20267.5000,0540468,1104.455-
BALAT, TREBLTA0001226.08.20261.3560,0097769111.955-
BALAT, TREBLTA0001226.08.202619.0000,136968113.311-
BALAT, TREBLTA0001227.08.20261.0000,0072169132.311-
BALAT, TREBLTA0001231.08.20263.9420,028467,5133.311-
BALAT, TREBLTA0001231.08.20262.1500,0154967,85137.253-
BALAT, TREBLTA0001231.08.20261.0000,0072167,95139.403-
BALAT, TREBLTA0001231.08.202611.6000,0835868140.403-
BALAT, TREBLTA0001201.09.20265.0000,0360367152.003-
BALAT, TREBLTA0001201.09.20262.0000,0144167,95157.003-
BALAT, TREBLTA0001201.09.20268.1550,0587669159.003-
BALAT, TREBLTA0001202.09.20263.2070,0231167,5167.158-
BALAT, TREBLTA0001202.09.20266.2580,0450968170.365-
BALAT, TREBLTA0001202.09.20261.9060,0137368,5176.623-
BALAT, TREBLTA0001210.09.20261.0000,0072168178.529-
BALAT, TREBLTA0001211.09.20262.0000,0144169,25179.529-
BALAT, TREBLTA0001215.09.20262.0000,0144168181.529-
BALAT, TREBLTA0001215.09.20261.0000,0072169,3183.529-
BALAT, TREBLTA0001216.09.20268110,0058468,95184.529-
BALAT, TREBLTA0001216.09.202614.3820,1036366185.340-
BALAT, TREBLTA0001217.09.20261.0990,0079265,9199.722-
BALAT, TREBLTA0001218.09.20262.8280,0203866200.821-
BALAT, TREBLTA0001218.09.20264.0000,0288266,85203.649-

Ek Açıklamalar

02.07.2026 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla başlatılan pay geri alım işlemleri kapsamında, 18.09.2026 tarihinde yapılan alımlar tabloya eklenmiştir. 18.09.2026 tarihinde 66 TL fiyatından 2.828 adet pay ve 66.85 TL fiyatından 4.000 adet pay geri alınmış ve şirketimizin sahip olduğu BALAT Payları 207.649 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı % 1,49619)

Source and accountability

Filed by
BALATACILAR BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (BALAT – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert