← Back to Announcements
BIMASShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1639865

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 950.417.282 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: 1.000.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency65%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon1.000.000.000
Geri Alımın Maliyeti950.417.282 TL
Geri Alınan Payların Sermayeye Oranı0,208 %
Geri Alınan Toplam Pay Miktarı2.500.000 TL
En Düşük İşlem Fiyatı367.25 TL
Ödenmiş Azami Bedel395 TL
Ödenmiş Ortalama Bedel380,17 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

No measurable market price could be found for this disclosure

No market data is available for this period.

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1639865

Original Link

Özet Bilgi
Pay Geri Alım Programının Tamamlanması Hakkında
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Diğer
Söz Konusu Geri Alımın Amacı
Pay fiyatının Şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması.
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
03.07.2026
Geri Alıma Konu Pay Miktarı (Nominal TL)
2.500.000
Ödenecek Azami Tutar (TL)
1.000.000.000

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
BIMAS, TREBIMM0001806.07.2026159.0660,01326367,48-
BIMAS, TREBIMM0001807.07.2026220.0580,01834373,3-
BIMAS, TREBIMM0001808.07.202680.0000,00667368,38-
BIMAS, TREBIMM0001809.07.2026300.0000,025367,25-
BIMAS, TREBIMM0001810.07.202620.6470,00172369,86-
BIMAS, TREBIMM0001813.07.2026260.0000,02167373,25-
BIMAS, TREBIMM0001817.07.2026200.0000,01667388,88-
BIMAS, TREBIMM0001821.07.2026160.0000,01333391,13-
BIMAS, TREBIMM0001823.07.2026200.0000,01667393,88-
BIMAS, TREBIMM0001824.07.2026300.0000,025382,33-
BIMAS, TREBIMM0001827.07.202660.0000,005381-
BIMAS, TREBIMM0001828.07.202640.0000,00333387,88-
BIMAS, TREBIMM0001829.07.2026360.0000,03386,74-
BIMAS, TREBIMM0001830.07.2026140.2290,01169385,51-

Geri Alım İşleminin Tamamlanması

İşleme Konu PayGeri Alınan Paylar İçin Ödenmiş Olan Azami Bedel (TL/Adet)Geri Alınan Paylar İçin Ödenmiş Ortalama Bedel (TL/Adet)Geri Alımın Maliyeti (TL)Geri Alım Sürecinde Kullanılan KaynakGeri Alınan Toplam Pay Miktarı (Nominal TL)Geri Alınan Payların Sermayeye Oranı (%)
BIMAS, TREBIMM00018395380,17950.417.282İç Kaynaklar2.500.0000,208

Ek Açıklamalar

3 Temmuz 2026 tarihinde yapılan açıklamada; yeni bir pay geri alım programı başlatıldığı, program dahilinde geri alıma konu edilebilecek azami pay sayısının 2.500.000 adet (2.500.000 TL nominal), geri alım için ayrılacak fonun Şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 1.000.000.000 TL olarak belirlendiği belirtilmişti.Başlatılan pay geri alım işlemleri neticesinde, 03.07.2026 – 30.07.2026 tarihleri arasında ortalama 380,17 TL hisse fiyatından 2.500.000 adet hisse alım işlemi gerçekleştirilmiştir ve pay geri alım programımız tamamlanmıştır. Şirketin geçmiş yıllarda başlattığı pay geri alım programlarından elde edilen hisselerle birlikte sahip olduğu BIMAS payları 16.720.000 adede ulaşmıştır ve bu payların Şirket sermayesine oranı %1,3933 olmuştur.İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisinde herhangi bir farklılık olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Source and accountability

Filed by
BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. (BIMAS – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert