← Back to Announcements
DCTTRShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

DCT TRADİNG DIŞ TİCARET A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1669019

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 576.448 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: 15.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency55%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon15.000.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)576.448 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)0,1478 %
En Düşük İşlem Fiyatı3.36 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı4.0 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

Session Context

In Session

Baseline Price (-5m)

3.38

Actual Reaction

Neutral
WindowPriceReturn
+5m3.400.6%
+15m3.390.3%
+30m3.380.0%
+60m3.37-0.3%
Same day3.35-0.9%
+1D3.29-2.7%
+2D3.22-4.7%

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1669019

Original Link

Özet Bilgi
28.09.2026 Tarihli Pay Geri Alım İşlemleri Hakkında
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
DCT TRADİNG DIŞ TİCARET A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
DCT TRADİNG DIŞ TİCARET A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Diğer
Söz Konusu Geri Alımın Amacı
Ülkemiz sermaye piyasalarında son günlerde yaşanan gelişmeler sebebiyle pay sahiplerini korumak ve sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak.
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
21.09.2026
Geri Alıma Konu Pay Miktarı (Nominal TL)
1.500.000
Ödenecek Azami Tutar (TL)
15.000.000

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002521.09.202650.0000,012824-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002522.09.202650.0000,012824-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002523.09.202612.0000,003083,91—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002523.09.20265.0000,001283,93—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002523.09.202610.0000,002563,94—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002523.09.202630.0000,007693,95—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.202610.0000,002563,59—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.202613.1500,003373,64—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.20269.0000,002313,69—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.202655.0000,01413,7—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.2026100.0000,025643,71—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.20265.0000,001283,73—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.202610.0000,002563,74—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.20269.0000,002313,75—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.20267.0000,001793,77—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.20267.0000,001793,78—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.20267.0000,001793,79—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002524.09.202611.0000,002823,8—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002525.09.20262.0980,000543,59—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002525.09.202611.2000,002873,63—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002525.09.202615.0000,003853,64—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002525.09.202620.0000,005133,67—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.20269.0000,002313,36-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.20265.0000,001283,37-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.20265.0000,001283,38-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.202619.0000,004873,4-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.202610.0000,002563,41-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.202610.0000,002563,42-
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.20265.0000,001283,43—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.20265.0000,001283,46—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.20265.0000,001283,47—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.202615.0000,003853,48—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.202630.0000,007693,49—
B Grubu, DCTTR, TREDCTT0002528.09.202610.0000,002563,5—

Ek Açıklamalar

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 19.03.2025 tarih, 16/531 sayılı İlke Kararı kapsamında Şirketimizce 21.09.2026 tarihli duyuru ile pay geri alım programı başlatıldığı yatırımcılarımızın bilgisine sunulmuştur. Alınan karar kapsamında 28.09.2026 tarihinde ortalama 3,44 TL fiyattan 128.000 adet pay geri alınmış ve yürürlüğü sona ermiş pay geri alım programı da dahil olmak üzere, şirketimizin sahip olduğu DCTTR payları 2.376.448 adede ulaşmıştır. Geri alınan payların şirket sermayesine oranı %0,61 olmuştur.

Source and accountability

Filed by
DCT TRADİNG DIŞ TİCARET A.Ş. (DCTTR – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert