← Back to Announcements
ENERYShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

ENERYA ENERJİ A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1669145

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 33.419.765 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: 2.000.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency55%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon2.000.000.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)33.419.765 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)0,3713 %
En Düşük İşlem Fiyatı11.65 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı13.014 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

Session Context

After Close

Baseline Price (-5m)

12.72

Actual Reaction

Positive
WindowPriceReturn
+5m12.800.6%
+15m12.891.3%
+30m12.931.7%
+60m12.921.6%
Same day12.70-0.2%
+1D13.082.8%
+2D13.223.9%

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1669145

Original Link

Özet Bilgi
28.9.2026 Tarihli Pay Geri Alım İşlemleri
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
ENERYA ENERJİ A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
ENERYA ENERJİ A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Diğer
Söz Konusu Geri Alımın Amacı
Pay fiyatının Şirketimiz faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması sebebiyle, pay sahiplerini korumak, pay fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlamak.
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
17.09.2026
Geri Alıma Konu Pay Miktarı (Nominal TL)
180.000.000
Ödenecek Azami Tutar (TL)
2.000.000.000

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
B Grubu, ENERY, TREENRY0001617.09.2026300.0000,0033311,65-
B Grubu, ENERY, TREENRY0001618.09.20268.901.7970,0989112,84-
B Grubu, ENERY, TREENRY0001621.09.202611.695.0000,1299412,243-
B Grubu, ENERY, TREENRY0001622.09.20262.515.4730,0279512,596-
B Grubu, ENERY, TREENRY0001624.09.20262.600.0000,0288913,014-
B Grubu, ENERY, TREENRY0001628.09.20267.407.4950,0823112,63-

Ek Açıklamalar

Şirketimizin 17.09.2026 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında;28.09.2026 (bugün) tarihinde Borsa İstanbul A.Ş. nezdinde pay başına 12,33 TL - 13,38 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama 12,63 TL) toplam 7.407.495 adet pay geri alınmıştır.Şirketimizin 25.12.2023, 20.03.2025, 29.08.2025 ve 06.10.2025 tarihli Yönetim Kurulu kararları ile geri alınan paylarla birlikte sahip olduğu ENERY payları toplamı 401.948.544 adede ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %4,4661)Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Source and accountability

Filed by
ENERYA ENERJİ A.Ş. (ENERY – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert