← Back to Announcements
GEDIKShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1673680

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 7.481.217 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: azami 100.000.000 (nominal, program üst sınırı) / 700.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency62%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon700.000.000
Program Azami Nominal Tutar100.000.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)7.481.217 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)0,3741 %
En Düşük İşlem Fiyatı4.795 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı5.243 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

Session Context

After Close

Baseline Price (-5m)

5.06

Actual Reaction

Neutral
WindowPriceReturn
+5m5.100.8%
+15m5.111.0%
+30m5.111.0%
+60m5.111.0%
Same day5.070.2%
+1D5.100.8%
+2D5.03-0.6%

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1673680

Original Link

Özet Bilgi
06.10.2026 tarihli pay geri alım işlemleri
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Geri Alım Programı Çerçevesinde
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
18.09.2026
Varsa Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre
Geri alım programının 18.09.2026'dan itibaren geçerli olmak üzere 3 yıl olarak belirlenmiştir.
Geri Alıma Konu Azami Pay Miktarı (Nominal TL)
100.000.000
Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı (TL)
700.000.000

Geri Alım Yapılması Planlanan Dönem

İşleme Konu PayBaşlangıç TarihiBitiş TarihiNominal Tutar (TL)Sermayeye Oranı (%)
GEDIK, TREGDKM0001218.09.202618.09.2029100.000.0005

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Program Çerçevesinde Daha Önce Geri Alınan Payların Nominal Tutarı (TL)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
GEDIK, TREGDKM0001218.09.2026985.1220,049265,20-
GEDIK, TREGDKM0001221.09.2026175.0000,008755,243985.122-
GEDIK, TREGDKM0001222.09.2026935.0570,046755,2331.160.122-
GEDIK, TREGDKM0001224.09.2026170.0000,00854,9912.095.179-
GEDIK, TREGDKM0001225.09.2026345.0000,017255,0642.265.179-
GEDIK, TREGDKM0001228.09.20261.005.0000,050255,0212.610.179-
GEDIK, TREGDKM0001229.09.2026720.6630,036034,8973.615.179-
GEDIK, TREGDKM0001230.09.20261.344.8950,067244,7954.335.842-
GEDIK, TREGDKM0001201.10.2026304.9020,015254,9095.680.737-
GEDIK, TREGDKM0001202.10.202665.0000,0032555.985.639-
GEDIK, TREGDKM0001205.10.2026445.9190,02234,9876.050.639-
GEDIK, TREGDKM0001206.10.2026984.6590,049235,0726.496.558-

Ek Açıklamalar

Sayın Paydaşlarımız,18.09.2026 tarihli yönetim kurulu kararı ile başlatılan pay geri alım programına istinaden 06.10.2026 tarihinde yapılan alım işlemi tabloda gösterilmiştir.06.10.2026 tarihinde 5,00 – 5,10 TL fiyat aralığından (ortalama 5,072 TL) 984.659 adet pay geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirketimizin sahip olduğu GEDIK payları 7.481.217 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,3741)Şirketimizin 06.12.2018, 04.02.2022, 26.05.2022, 31.01.2024 ve 31.01.2025 tarihli Yönetim Kurulu kararları ile geri alınan paylarla birlikte sahip olduğu GEDİK payları toplamı 81.863.155,386 adede ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %4,0932)Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Source and accountability

Filed by
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (GEDIK – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert