← Back to Announcements
KOCMTShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

KOÇ METALURJİ A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1666827

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 8.337.681 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: azami 150.000.000 (nominal, program üst sınırı) / 500.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency62%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon500.000.000
Program Azami Nominal Tutar150.000.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)8.337.681 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)0,5322 %
En Düşük İşlem Fiyatı2.39 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı14.7 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

Session Context

After Close

Baseline Price (-5m)

2.51

Actual Reaction

Strong Positive
WindowPriceReturn
+5m2.31-8.0%
+15m2.645.2%
+30m2.707.6%
+60m2.728.4%
Same day2.510.0%
+1D2.7610.0%
+2D3.0320.7%

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1666827

Original Link

Özet Bilgi
Pay Geri Alım Programı'nın Revize Edilmesi Hk.
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
KOÇ METALURJİ A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
KOÇ METALURJİ A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Geri Alım Programı Çerçevesinde
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
22.09.2026
Varsa Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre
2 (İki) Yıl
Geri Alıma Konu Azami Pay Miktarı (Nominal TL)
150.000.000
Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı (TL)
500.000.000

Geri Alım Yapılması Planlanan Dönem

İşleme Konu PayBaşlangıç TarihiBitiş TarihiNominal Tutar (TL)Sermayeye Oranı (%)
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001826.05.202526.05.2027150.000.0006

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Program Çerçevesinde Daha Önce Geri Alınan Payların Nominal Tutarı (TL)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.20252014,540-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202527.3040,00614,552-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202532.4700,0071414,5627.306-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202527.0000,0059314,5759.776-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202526.6000,0058514,5886.776-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202526.2000,0057614,59113.376-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202518.3000,0040214,6139.576-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.2025710,0000214,61157.876-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.20251.8470,0004114,62157.947-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202514.5950,0032114,63159.794-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.20251.1520,0002514,66174.389-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.20251.1230,0002514,67175.541-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.20252.5360,0005614,68176.664-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.20256.2760,0013814,69179.200-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001827.05.202564.5240,0141814,7185.476-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001828.05.202525.0000,0054914,22250.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001828.05.202525.0000,0054914,23275.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001828.05.202525.0000,0054914,24300.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001828.05.202525.0000,0054914,25325.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001828.05.202550.0000,0109914,35350.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001828.05.202550.0000,0109914,39400.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202550.0000,0109913,4450.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,42500.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,43525.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,44550.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,45575.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,46600.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,47625.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,48650.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202525.0000,0054913,49675.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,5700.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,51710.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,52720.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,53730.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,54740.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,55750.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202520.0000,004413,56760.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202520.0000,004413,57780.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202520.0000,004413,58800.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,59820.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001829.05.202510.0000,002213,6830.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.202510.0000,002213,12840.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.202510.0000,002213,11850.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.202510.0000,002213,1860.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.202510.0000,002213,09870.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.202510.0000,002213,08880.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.202510.0000,002213,07890.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,94900.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,93905.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,92910.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,91915.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,9920.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,89925.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,88930.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,87935.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,86940.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,85945.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,84950.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,83955.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,82960.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001830.05.20255.0000,001112,81965.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.06.20255.0000,001111,9970.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.06.20255.0000,001111,89975.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.06.20255.0000,001111,88980.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.06.20255.0000,001111,87985.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.06.20255.0000,001111,86990.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.06.20255.0000,001111,85995.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.06.20255.0000,001111,841.000.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001819.06.2025100.0000,0219811,991.005.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001802.03.20261.000.0000,042,461.105.000-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001803.03.20261.000.0000,042,41511.719.477,84-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001809.03.2026232.6810,009312,3912.719.477,84-
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001826.06.20262.000.0000,083,1912.952.158,84—
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001803.09.20261.000.0000,043,414.952.158,84—
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001803.09.20261.000.0000,043,4515.952.158,84—
B Grubu, KOCMT, TREKOCM0001803.09.20261.000.0000,043,516.952.158,84—

Ek Açıklamalar

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 22.09.2026 tarihli (bugün) toplantısında;1) Sermaye Piyasası Kurulu'nun (Kurul) 19.03.2025 tarihli 16/531 sayılı kararı dikkate alınarak, 26.05.2026 tarihinde Yönetim Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan pay geri alım programının revize edilmesine,2) Bu kapsamda;a) 26 Mayıs 2026 tarihinden itibaren azami 1 yıl süreyle geçerli olacak şekilde mevcut süre içerisinde kalınmasına,b) Pay geri alımına konu olabilecek azami pay sayısının 150.000.000 nominal değerli adet olarak belirlenmesine,c) Pay geri alımı için ayrılabilecek azami fon tutarının 500.000.000 TL olarak belirlenmesine,d) İşlemler için Şirket yönetiminin yetkilendirilmesine,e) Programın diğer hükümlerinin aynen uygulanmasına, f) İşbu karar kapsamında, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda gerekli özel durum açıklamalarının yapılması ve pay geri alımına ilişkin kararın yapılacak ilk Genel Kurul'da ortakların bilgisine sunulmasına,Kamuoyunun bilgilerine sunarız. Saygılarımızla,

Source and accountability

Filed by
KOÇ METALURJİ A.Ş. (KOCMT – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert