← Back to Announcements
LXGYOShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

LUXERA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1682283

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 2.812.283 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: azami 33.000.000 (nominal, program üst sınırı) / 100.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency62%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon100.000.000
Program Azami Nominal Tutar33.000.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)2.812.283 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)0,8522 %
En Düşük İşlem Fiyatı6.615 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı7.685 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

Session Context

After Close

Baseline Price (-5m)

6.70

Actual Reaction

Neutral
WindowPriceReturn
+5m6.66-0.6%
+15m6.750.7%
+30m6.750.7%
+60m6.750.7%
Same day6.720.3%
+1D6.831.9%
+2D6.63-1.0%

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1682283

Original Link

Özet Bilgi
14.10.2026 Tarihli Pay Geri Alım İşlemleri Hakkında
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
LUXERA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
LUXERA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Geri Alım Programı Çerçevesinde
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
22.09.2026
Varsa Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre
1 yıl
Geri Alıma Konu Azami Pay Miktarı (Nominal TL)
33.000.000
Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı (TL)
100.000.000

Geri Alım Yapılması Planlanan Dönem

İşleme Konu PayBaşlangıç TarihiBitiş TarihiNominal Tutar (TL)Sermayeye Oranı (%)
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001822.09.202622.09.202733.000.00010

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Program Çerçevesinde Daha Önce Geri Alınan Payların Nominal Tutarı (TL)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001824.09.2026180.0000,054556,6150-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001828.09.2026445.0000,134856,674180.000-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001830.09.2026400.0000,121217,079625.000-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001801.10.2026481.5210,145927,6111.025.000-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001802.10.2026170.0000,051527,6851.506.521-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001805.10.2026226.3290,068587,6621.676.521-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001806.10.2026449.8710,136327,4511.902.850-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001812.10.2026220.0000,066676,9512.352.721-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001813.10.202689.5620,027146,7192.572.721-
B Grubu, LXGYO, TRELUXR0001814.10.2026150.0000,045456,6662.662.283-

Ek Açıklamalar

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 22.09.2026 tarihli kararı ile başlatılan pay geri alım işlemleri kapsamında;14.10.2026 tarihinde Borsa İstanbul'da pay başına 6,610 – 6,700 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama 6,666 TL) 150.000 TL nominal tutarlı Luxera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları geri alınmıştır. 14.10.2026 tarihinde geri alınan payların sermayeye oranı %0,04545' dir. Bir önceki geri alımların tutarı olan 2.662.283 adet pay alımı ile birlikte toplam geri alınan payların sermayeye oranı %0,85221 olmuştur.Kamuoyunun bilgilerine sunarız.Saygılarımızla,

Source and accountability

Filed by
LUXERA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (LXGYO – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert