← Back to Announcements
OMDShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1686948

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 1.510.766 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: azami 15.000.000 (nominal, program üst sınırı) / 110.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency62%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon110.000.000
Program Azami Nominal Tutar15.000.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)1.510.766 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)0,3764 %
En Düşük İşlem Fiyatı4.744 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı5.494 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

Waiting for market open

The announcement was made after market close. The reaction will be measured from the next trading session's opening data.

For disclosures made outside trading hours, measurement begins at the next valid trading session.

Expected measurement start: Oct 26, 2026, 06:30 AM

After Close

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1686948

Original Link

Özet Bilgi
23.10.2026 Pay Geri Alım İşlemleri
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Geri Alım Programı Çerçevesinde
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
30.09.2026
Varsa Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre
1 Yıl
Geri Alıma Konu Azami Pay Miktarı (Nominal TL)
15.000.000
Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı (TL)
110.000.000

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Program Çerçevesinde Daha Önce Geri Alınan Payların Nominal Tutarı (TL)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002201.10.202648.3130,012045,140-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002202.10.202670.0000,017445,3348.313-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002205.10.2026100.0000,024915,294118.313-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002206.10.202637.6830,009395,4218.313-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002207.10.202680.0000,019935,442255.996-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002208.10.202620.0000,004985,48335.996-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002209.10.202667.7810,016895,494355.996-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002212.10.2026126.7110,031575,452423.777-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002213.10.2026120.0000,029895,445550.488-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002214.10.202640.0000,009965,275670.488-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002215.10.2026140.0000,034885,248710.488-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002216.10.2026100.0000,024915,086850.488-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002219.10.2026120.0000,029895,095950.488-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002220.10.202660.2780,015025,0651.070.488-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002221.10.2026160.0000,039865,0951.130.766-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002222.10.2026120.0000,029894,9811.290.766-
B Grubu, OSMEN, TREOSMK0002223.10.2026100.0000,024914,7441.410.766-

Ek Açıklamalar

Şirketimizin 30.09.2026 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile başlatılan pay geri alım programına istinaden 23.10.2026 tarihinde yapılan alım işlem bilgileri tabloda gösterilmiştir.23.10.2026 tarihinde Borsa İstanbul 'da pay başına 4,69 - 4,78 TL fiyat aralığından (4,744 ağırlıklı ortalama) toplam 100.000 TL nominal tutarlı OSMEN payı şirketimiz tarafından geri alınmıştır. Geri alınan payların şirket sermayesine oranı %0,02491 seviyesindedir.Şirketimizin 30.09.2026 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile geri alınan OSMEN payları toplamı 1.510.766 adede ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,3764)Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

Source and accountability

Filed by
OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (OMD – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert