← Back to Announcements
TRALTShare Buyback

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

TÜRK ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş. · KAP publication time: (TRT)

Disclosure ID

1686001

Classification Confidence?

100.0%

Enrichment Status

COMPLETED

AI Content Analysis

Evidence-based interpretation drawn from real facts extracted from the disclosure content - not a price prediction.

Şirket pay geri alım programı kapsamında bu bildirimde açıklanan işlemlere göre 85.125.000 TL tutarında pay geri aldı. Program büyüklüğü: azami 165.125.000 (nominal, program üst sınırı) / 10.000.000.000 (ayrılan fon, program üst sınırı).

Content Tone

Leans Positive
Rule-based assessment
Data Sufficiency62%Adequate data

Key Facts

Program İçin Ayrılan Fon10.000.000.000
Program Azami Nominal Tutar165.125.000
Toplam Nominal Tutar (İşlemlerden)85.125.000 TL
Toplam Sermayeye Oranı (İşlemlerden)2,6581 %
En Düşük İşlem Fiyatı38.44 TL
En Yüksek İşlem Fiyatı54.2 TL

Positive Factors

  • Yönetimin hisseyi değerli bulduğuna işaret edebilir

Risk / Negative Factors

—

Uncertainties

—

Price Reaction

Real, recorded price movement around the exact moment this KAP disclosure was published. This is not a price prediction.

Loading price data…

AI Assessment

AI prediction not available yet

Actual Market Reaction

The actual market reaction updates in the +5, +15, +30 and +60 minute windows as real trade prices form after the disclosure.

No measurable market price could be found for this disclosure

The market reaction could not be measured for this disclosure.

Prediction vs. Actual

No AI prediction available for comparison yet

AI predictions are generated when the disclosure is published. The actual market reaction is measured from real price data once trading begins.

Historical Performance of Share Buyback Events

Not enough historical data yet

Full KAP Disclosure

Title

Payların Geri Alınmasına İlişkin Bildirim

Source

KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)

Disclosure ID

1686001

Original Link

Özet Bilgi
22.10.2026 Tarihli Pay Geri Alım İşlemleri ve Mevcut Geri Alım Programına İlave Yapılması Hk.
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
Evet
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
Hayır
Geri Alım İşlemini Gerçekleştiren Ortaklık
TÜRK ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş.
Geri Alım İşlemine Konu Ortaklık
TÜRK ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş.
Geri Alım İşleminin Niteliği
Geri Alım Programı Çerçevesinde
Yönetim Kurulu Karar Tarihi
29.06.2026
Varsa Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre
3 YIL
Geri Alıma Konu Azami Pay Miktarı (Nominal TL)
165.125.000
Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı (TL)
10.000.000.000

Geri Alım İşlemlerinin Detayları

İşleme Konu Payİşlem Tarihiİşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL)Sermayeye Oranı (%)İşlem Fiyatı (TL/Adet)Program Çerçevesinde Daha Önce Geri Alınan Payların Nominal Tutarı (TL)Varsa Bu Paylara Bağlı İmtiyazlar
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001403.07.20264.120.0000,1286548,810-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001406.07.20261.300.0000,0405950,814.120.000-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001407.07.20261.875.0000,0585552,545.420.000-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001408.07.20261.805.6600,0563850,947.295.000-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001409.07.2026400.0000,0124953,029.100.660-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001410.07.2026798.0000,0249254,29.500.660-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001413.07.2026400.0000,0124951,410.298.660-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001417.07.20264.035.5790,1260150,0410.698.660-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001420.07.20262.000.0000,0624549,9314.734.239-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001422.07.20263.687.1830,1151350,0116.734.239-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001424.07.202615.005.8150,4685749,2220.421.422-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001427.07.20265.000.0000,1561348,1935.427.237-
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001428.07.20263.900.0000,1217846,5140.427.237—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001429.07.20264.765.1880,148844,7144.327.237—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001431.07.20266.080.0000,1898542,7749.092.425—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001412.08.20262.503.1590,0781647,5355.172.425—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001417.09.20261.135.9520,0354748,8257.675.584—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001421.09.2026675.0000,0210850,9358.811.536—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001422.09.2026224.4800,0070150,2459.486.536—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001424.09.20261.250.0000,0390348,3859.711.016—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001428.09.20262.560.0000,0799446,7560.961.016—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001429.09.20264.500.0000,1405245,7863.521.016—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001430.09.20262.232.5000,0697144,6468.021.016—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001401.10.20262.300.0000,0718243,4770.253.516—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001406.10.20261.147.5000,0358343,5872.553.516—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001407.10.20263.000.0000,0936841,6973.701.016—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001416.10.20262.426.5000,0757741,2276.701.016—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001421.10.20262.487.1480,0776640,6479.127.516—
B Grubu, TRALT, TREKOAL0001422.10.20263.510.3360,1096138,4481.614.664—

Ek Açıklamalar

Şirketimizin 29.06.2026 tarihli yönetim kurulu kararına istinaden başlatılan ikinci geri alım programı kapsamında; 22.10.2026 tarihinde Borsa İstanbul'da pay başına 38,30 – 38,58 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama 38,44 TL) 3.510.336 TL nominal tutarlı Türk Altın İşletmeleri A.Ş. payları geri alınmıştır. 22.10.2026 tarihinde geri alınan payların sermayeye oranı %0,10961'dir. Bir önceki Geri alım tutarı olan 75.000.000 adet pay alımı ile birlikte toplam geri alınan payların sermayeye oranı %5,00 olmuştur. Böylelikle, ikinci geri alım programı kapsamında Geri Alıma Konu Azami Pay Miktarı olan 85.125.000 adet payın bugün (22.10.2026) itibarıyla tamamı geri alınmıştır. Bu geri alım sonrasında; 20.02.2023 tarihinde başlatılan geri alım programında geri alınmış olan 75.000.000 adet pay ve son karar kapsamında alınan 85.125.000 adet pay ile birlikte şirketimizin geri aldığı toplam pay adedi 160.125.000 adede ulaşmış ve böylece şirketimizin çıkarılmış sermayesinin %5'ine denk gelen pay geri alımı yapılmıştır.Şirketimizin Borsa İstanbul'da işlem gören pay fiyatının, şirketimiz faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması sebebiyle pay sahiplerini korumak, pay fiyatımızın istikrarlı olarak gerçek değerine uygun oluşumunu sağlamak ve yatırımcılarımızın şirketimize olan güvenini korumak amacıyla geri alımlarımı gerçekleştirmiş ve bundan sonraki süreçte de gerçekleştirmeye devam edecektir.Şirketimiz, pay geri alım işlemlerini Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği ve Kurul Karar Organı'nın ilgili ilke kararları çerçevesinde yürütmektedir. Geri alımların amacı, pay fiyatını doğrudan yükseltmek veya belirli bir seviyeye taşımak değil; aşırı fiyat dalgalanmalarının etkilerini sınırlayarak, sağlıklı fiyat oluşumuna ve pay sahiplerimizin menfaatlerinin korunmasına katkıda bulunmaktır.22.10.2026 tarihinde şirketimiz yönetim kurulu mevcut geri alım programına ilave olarak 80.000.000 adet pay daha geri alınmasına ve bu işlem için azami 5.000.000.000 TL daha kaynak ayrılmasına ve toplamda geri alınabilecek azami pay adedinin 240.125.000 adede çıkarılmasına,Pay geri alım işlemlerinin gerçekleştirilmesi hususunda, Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür Abdurrahman Alp Beyaz ve Mali İşlerden Sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Karademir'in münferiden yetkilendirilmesine,İşbu Yönetim Kurulu Kararı ile şirketimiz paylarının işlem gördüğü Yıldız Pazar'da gerçekleştirilecek olan pay geri alım işlemleri ile ilgili olarak, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) gerekli özel durum açıklamalarının yapılmasına ve şirketimizin yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında gündeme alınarak, pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına,karar vermiştir.Kamuoyunun bilgilerine sunarız.Saygılarımızla,İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arası farklılık olması halinde Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir.

Source and accountability

Filed by
TÜRK ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş. (TRALT – all disclosures by this company)
KAP publication time
(Türkiye time (UTC+3))
Source language
Turkish (original KAP text)

The disclosure text is available only in its original language (Turkish); no official English translation exists.

The disclosure text and dates come from the official KAP record; summaries and analyses on this site are AI/rule-based, clearly labelled and not investment advice. If you notice an error, the KAP record prevails; contact us for a correction.

All disclosures in this category →

Create an alert